Blog

Aktualności

„Leśny” bal karnawałowy

16 lutego 2021, Autor: admin

Zgodnie z coroczną tradycją w „tłusty czwartek” -11.02.21 r. Przedszkolaki z przytupem bawiły się w dwóch grupach wiekowych ( 3- i 4 – latki oraz 5 – i 6 – latki) na balu karnawałowym, którego tematem przewodnim był po raz pierwszy w historii naszych zabaw karnawałowych las. Zgodnie z tematem na sali balowej pojawiły się rozmaite postaci reprezentujące leśną faunę i florę z różnych kontynentów oraz bajkowe postaci związane ze środowiskiem lasu. Delikatne biedronki, mrówki i pszczółki; jedyny w swoim rodzaju ślimak, zwinne wiewiórki, sympatyczne sarenki, jeże, zajączki; wcale niegroźne dziki, niedźwiedzie, lisy, wilki, lampart, lew oraz czerwone kapturki, gajowi, leśne wróżki, skrzaty i pirat (który z pewnością w ostępach leśnych ukrył swój skarb) z ogromną, pozytywną energią tańczyli i pląsali w rytm skocznej muzyki. Jak przystało na czas karnawałowej zabawy cała „leśna” sala balowa rozbrzmiewała co raz salwami śmiechu. Prowadzący balik instruktor tańca w przedszkolu, pan Jacek Leśniak porwał wszystkich przebierańców do tanecznej krainy radosnej zabawy. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji tj. kręcenie na kijkach kolorowych talerzy, rozbijanie kijkiem wypełnionej łakociami piniaty w kształcie ogromnego jajka niespodzianki czy wspólne chwytanie drewnianego klocka za pomocą sznurkowo – drewnianego manipulatora, co okazało się nie lada wyzwaniem dla grupy. Na strudzonych tańcem uczestników zabawy czekał popcorn (którego prażenie w specjalnej maszynie wywołało w ustach balowiczów wielkie „wow”) oraz inne smakołyki. Z pewnością nasz udany, „leśny” balik jeszcze przez chwilę pozostanie dla wszystkich miłym wspomnieniem.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.