Blog

Aktualności

Lekcja muzealna 5-latków w Domu Jana Matejki „W pracowni artysty”

14 września 2018, Autor: jolanta

11.09.2018r. grupa 5 – latków uczestniczyła w warsztatach pt.: „Zmysły artysty – w pracowni malarza”  zorganizowanych przez Muzeum Narodowe w ramach programu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura dostępna 2018”.  Podczas warsztatów w Domu Jana Matejki przy ul. Floriańskiej  dzieci poznały postać artysty, wnętrze domu oraz ciekawe eksponaty jego kolekcji tj. obrazy, epokowe ubiory, stroje, tkaniny. Poznały warsztat malarza oraz konieczne przedmioty w sztuce malarskiej. Na zakończenie  każdy mały malarz miał okazje wykazać się kreatywnością artystyczną stwarzając dzieło sztuki wg własnej inwencji. Oryginalne, wyjątkowe  prace artystyczne można podziwiać w przedszkolu. Zachęcamy!!!

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.