Blog

Aktualności

Jestem Eko przedszkolakiem

23 października 2018, Autor: jolanta

22.10.18.4 i 5 -latki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych pt. „Jestem eko – przedszkolakiem w Krakowie” prowadzonych prze p. Małgorzatę Perzyńską oraz Katarzynę Piekarczyk z fundacji Famiga (www.famiga.pl)w ramach realizacji programu „Jestem Eko w Krakowie”Wydziału Ukształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Podczas bardzo ciekawych zajęć „Eko-przedszkolaki”  dowiedziały się jak ważne jest segregowanie śmieci, poznały znaczenie recyklingu i jego symbol graficzny,  poznały rolę roślin (szczególnie drzew) w produkcji tlenu oraz przesadziły do większej doniczki palmę chamedorę posiadającą właściwości oczyszczające powietrze w pomieszczeniach . Ciekawe dla dzieci było doświadczenie z małą sprężarką powietrza, piłkami, dzięki któremu dzieci przekonywały   się o istnieniu wokół nas powietrza. Zdobytą wiedzę dzieci zweryfikowały podczas quizu „Prawda czy fałsz” z wykorzystaniem przestrzennego modelu drzewa. Na zakończenie wszyscy otrzymali ekologiczny dyplom i magnesy.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.