Blog

Aktualności

Grupa dzieci 5-letnich bierze udział w kampanii Biblioteka Przedszkolaka

21 lutego 2020, Autor: jolanta

5- latki przystąpiły do kampanii Biblioteka Przedszkolaka. Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Fundacja Burza Mózgów. Jej celem jest rozwijanie nawyków czytelniczych u dzieci oraz pogłębianie więzi i relacji międzypokoleniowych, polegające na zaangażowaniu do regularnej współpracy babcie i dziadków. W ramach kampanii 5-latki otrzymały kufer (mini bibliotekę na kółkach), w którym znajdują się wartościowe i ciekawie ilustrowane książki dla dzieci. Książki jednak to nie wszystko, dzieci w kuferku znalazły również pacynki babci i dziadka, literkowe okulary do słuchania oraz co najważniejsze – materiały warsztatowe: teczki i karty pracy. Wokół każdej z książek z kuferka odbyły się warsztaty czytelnicze.  Na wszystkie spotkania staraliśmy się zaprosić babcie, które czytały dzieciom. Zestaw książek, które włączone są do projektu to przegląd różnych gatunków. Nasza przedszkolna biblioteczka wzbogaciła się o  Śmiechu warte: Jan Brzechwa, Pan Maluśkiewicz i wieloryb: Julian Tuwim, il. Bohdan Butenko, Praktyczny Pan: Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Pan Kuleczka: Wojciech Widłak, A niech to gęś kopnie: Marta Guśniowska, Skok na smog: Dorota Majkowska-Szajer, Działka dziadka działkowicza: Katarzyna Bogucka, Kto pocieszy Maciupka?: Tove Jansson, Tam, gdzie żyją dzikie stwory: Maurice Sendak oraz Gruffalo: Julia Donaldson.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.