Blog

Aktualności

Dzień „Pluszowego Misia” w Szkolnej Bibliotece

2 grudnia 2019, Autor: jolanta

W środę (27.11.2019 r.) dzieci z grup 3 – i 6 – latków, a w czwartek (28.11.2019 r.) dzieci z grup 4 – i 5 – latków wzięły udział w spotkaniu tematycznym w Bibliotece Szkoły Podstawowej Nr 159 Sióstr Urszulanek UR z okazji obchodzonego ostatnio Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Spotkanie przygotowała i przeprowadziła p. nauczycielka, Bernadeta Żarnowska. Każdy przedszkolak przybył na spotkanie w towarzystwie swojego ulubionego miśka, misia, misiaczka czy niedźwiadka w mini, midi lub mega maxi rozmiarze przyniesionego z domu.  Wizyty w Bibliotece rozpoczęły się śpiewem znanej wszystkim przedszkolakom piosenki „Jadą, jadą misie”. Kilku uczniów z klas: drugiej, trzeciej, czwartej i siódmej, zaangażowanych w przygotowanie spotkania recytowało młodszym kolegom wybrane wiersze o misiach oraz czytało fragmenty książki Michaela Bonda o przygodach sympatycznego Misia Paddington. Przedszkolaki poznały wzruszającą  historię uwolnienia przez prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, małego, postrzelonego przez łowczego podczas polowania niedźwiadka. Właśnie to wydarzenie sprzed 117 lat zapoczątkowało produkcję maskotki pod nazwą Teddy Bear (miś Teddy – zdrobnienie od imienia prezydenta), która oznacza do dziś wszystkie pluszowe misie w języku angielskim. Nie obyło się także bez „misiowych zagadek” (rozpoznawania prezentowanych na ilustracjach niedźwiadków – bohaterów filmów i bajek dla dzieci oraz nagrań ścieżek dźwiękowych) i konkurencji zjadania miodu, jak wiadomo wyjątkowego przysmaku wszystkich misiów. Dzieci z radością   bawiły się także w tradycyjnego „Starego niedźwiedzia” i  „Burego misia”. Na zakończenie spotkania wszyscy ochoczo poczęstowali się bardzo lubianymi „misiowymi” żelkami w różnych smakach. Serdecznie dziękujemy P. Bernadecie i uczniom za zaproszenie i możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu w towarzystwie ulubionych maskotek.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.