Blog

Aktualności

Ceramika w grupie 5-latków

13 października 2020, Autor: jolanta

 

W środę  07.10.2020r. w grupie dzieci 5-letnich odbyły się zajęcia z ceramiki artystycznej. Pani  Dorota zaprosiła dzieci na wycieczkę do lasu. Spacer zachęcił dzieci do obserwowania jesiennych darów lasu. Najciekawszym   z nich okazał się muchomor, który swoim kolorem zwrócił uwagę wędrowców. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do lepienia z gliny kapelusza muchomorka. Kolejnym etapem było uformowanie z gliny  korzenia oraz podstawki. Sprytne ręce przedszkolaków szybko poradziły sobie z tym zadaniem. Na koniec przedszkolni artyści ozdabiali i malowali farbami kropki muchomora. Zabawa z gliną  pobudziła wyobraźnie dziecięcą,  efektem  jest  ciekawa  kolekcja muchomorków.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.