Blog

Aktualności

Ceramika u 3 latków – wesołe misie z gliny

1 lutego 2021, Autor: admin

 

W środę 27.01.2021 r. podczas zajęć z ceramiki artystycznej 3 – latki z zapałem, ciekawością i nieukrywaną radością doskonaliły sprawność manualną i twórcze umiejętności. Prowadząca zajęcia p. Dorota Małysa, nauczycielka ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora odkryła przed Dziećmi sposób wykonania główek wesołych misiów. Mali artyści toczyli różnej wielkości kule z gliny, które po rozpłaszczeniu i sklejeniu wodą w odpowiednich miejscach powoli zamieniały się w misiowe buzie. Dzieło wieńczyły piękne uśmiechy rysowane patyczkami. Po wykonaniu misiów każdy mógł jeszcze przez chwilę swobodnie pobawić się gliną i stworzyć dowolną figurkę wg własnej inwencji.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.