Ceramika artystyczna

23 września 2020, Autor: jolanta

W środę, 16.09.2020 r. dzieci z grupy 3 – latków po raz pierwszy miały okazję spróbować swoich twórczych sił w pracy z wdzięcznym, ale niełatwym tworzywem naturalnym jakim niewątpliwie jest glina. Pod okiem nauczycielki ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży p. Doroty Małysy przedszkolaki odkrywały arkana ceramiki artystycznej. Mali artyści po trudach ugniatani i wałkowania gliny dziwili się niezwykłej przemianie pod wpływem pracy własnych rąk bryłki tworzywa w zgrabny kształt wyciętego formą kwiatu. Ozdabianie wzorami ze stempli i malowanie błękitną farbą na bazie gliny dopełniły dzieła. Ciekawe jakie reakcje wzbudzą wśród dzieci gotowe po wypaleniu ich własne, pierwsze dzieła artystyczne – kwiaty.