Pranek czytelniczy

17 października 2019, Autor: jolanta

W piątek, 11.10.2019 r. gościliśmy kolejną Mamę naszych wychowanków (Kseni  i Jeremiego) na „Poranku czytelniczym”. Najmłodsi odbiorcy kultury żywego słowa mieli okazję wysłuchać pięknej interpretacji czytelniczej klasyków literatury polskiej: „Pana Maluśkiewicza i wieloryba” Juliana Tuwima; „Ślimaka” Wandy Chotomskiej i „Jajka” Jana Brzechwy. Dziękujemy serdecznie kolejnej Mamie za zaangażowanie i ufamy, że „Poranki czytelnicze”, a może nawet i „Podwieczorki czytelnicze”  zadomowią się na stałe w naszym Przedszkolu, bowiem rozwijanie zainteresowań czytelniczych i miłości do słowa pisanego od najmłodszych lat buduje fundament przyszłego świadomego czytelnika. Niech więc w tym roku przedszkolnym przyświeca naszym czytelniczym spotkaniom maksyma Demokryta widniejąca w starożytnej bibliotece aleksandryjskiej  – „Książki to lekarstwo dla umysłu”.