Popielec

27 lutego 2020, Autor: jolanta

W Środę Popielcową -26.02.20 r. rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu Eucharystią, podczas której modliliśmy się w intencji dobrego przeżycia przez nas wszystkich tego szczególnego w liturgii Kościoła okresu. Mszę św. koncelebrował ks. Dominik z zaprzyjaźnionej Parafii św. Mikołaja. Podczas interaktywnej homilii przedszkolaki wykazały się dojrzałą jak na swój wiek wiedzą zarówno o obrzędzie posypania głów popiołem, w który potem uczestniczyły jak i o samym okresie Wielkiego Postu. Ksiądz zachęcał dzieci do uczynienia  i realizowania dwóch lub trzech postanowień wielkopostnych, oczywiście na miarę możliwości przedszkolaków, by duchowo przygotować się do przeżywania tajemnicy Świąt Wielkanocnych. Wraz z nami modliło się podczas Mszy św. kilka Sióstr ze Wspólnoty oraz kilka Mam. Dziękujemy Mamie Emilii i Estery za Pierwsze Czytanie z Lekcjonarza mszalnego.