Warsztaty Przyrodnicze pt.: „Głodne brzuszki”

17 stycznia 2023, Autor: admin

W środę, 11.01.2023r. do Przedszkola zawitał leśnik z Krosna, pan Piotr Guzik, prowadzący firmę ALCEDU – przyroda i edukacja.  Jako że zima (nawet w łagodnej jak dotychczas odsłonie) jest dla zwierząt w Polsce, a zwłaszcza dla ptaków najtrudniejszym okresem przetrwania, temat warsztatów był bardzo na czasie. Ptaki, nasi „mniejsi bracia” potrzebują pomocy ze strony człowieka w okresie jesienno – zimowym, kiedy pojawia się deficyt pożywienia. Podczas spotkania pan Piotr z pasją opowiadał Przedszkolakom o gatunkach ptaków zimujących w Polsce i odlatujących na zimę do cieplejszych krajów, ich wyglądzie, zwyczajach  i miejscach bytowania. Dzięki polisensorycznemu odkrywaniu tajemnic ptaków (Dzieci oglądały piękne zdjęcia;  dotykały różnorodnych, ciekawych eksponatów; bawiły się tematycznymi zabawkami; słuchały odgłosów ptaków; zagrały w tematyczną grę; wykonały karmidła typu „dzwonek” wypełnione ptasimi przysmakami) mali przyrodnicy poznali wiele gatunków rodzimej fauny; dowiedzieli się, dlaczego tak ważne jest ich dokarmianie; rozwinęli zainteresowania oraz co najważniejsze, mieli okazję budować wrażliwość na piękno otaczającej przyrody. Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi za profesjonalne warsztaty, podczas których przeniósł Dzieci na łono natury. Ufamy, że Przedszkolaki będą systematycznie dbać o „głodne, ptasie brzuszki”, swoją wiedzą i umiejętnościami na ten temat podzielą się z bliskimi, a podczas kolejnego spotkania z Leśnikiem odkryją inne, pasjonujące tajniki rodzimej przyrody.