Warsztaty plastyczne pt. „wspomnienie lata”

19 listopada 2021, Autor: admin

W środę, 17.11.21 r. dzieci z grupy 5 – laków gościły p. Annę Samborską, mamę Neli, która przeprowadziła ciekawe warsztaty plastyczne pt.: „wspomnienie lata”. Przedszkolaki wykonały przepiękne, kolorowe lampiony w dużych słojach, wypełnione kawałkami mchu i kolorowych, filcowych kuleczek. Wewnątrz lampionu umieściły na  umocowanej samodzielnie huśtawce z kolorowych patyczków ptaszki i girlandę ledowych światełek.  Lampiony ozdobiły finezyjnie uformowanymi nakryciami z włoskiej krepiny oraz kokardy z wstążki w pastelowym kolorze. Zewnętrzną część lampionu każdy ozdobił błyszczącymi aplikacjami wg własnej inwencji. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem  i skupieniem, nie mogąc doczekać się efektu końcowego, który zachwycił wszystkich oryginalnością i urokiem. Serdecznie dziękujemy p. Annie za przygotowanie materiałów do pracy oraz przeprowadzenie warsztatów w ciepłej i serdecznej atmosferze, motywującej dzieci do działania. Lampiony z pewnością wypełnią wnętrza dziecięcych pokoi ciepłem letnich wspomnień w coraz dłuższe i zimne, jesienne wieczory.