Warsztaty ekologiczne w Przedszkolu

26 czerwca 2023, Autor: admin

W piątek, 02.06.2023 r. do Przedszkola zawitało jedno z najsympatyczniejszych dzikich zwierzątek – wiewiórka Gosia, która zaprosiła Dzieci na warsztaty ekologiczne. Pani Agnieszka Gajda – Wypasek z Krakowskiej Edukacji Ekologicznej „Jestem eko” Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa w ramach edukacji ekologicznej dla przedszkoli pt.: „Wiewiórka Gosia radzi” zabrała  5 – i 6 – latki na spotkanie z dzikimi zwierzętami, które można obecnie spotkać w miejskiej przestrzeni; ciekawie opowiadała o zaletach zdrowego odżywiania się oraz zapoznała Dzieci z wpływem pola elektromagnetycznego na jakość nocnego wypoczynku. Mali ekolodzy dowiedzieli się jak należy właściwie zachować się wobec dzikich zwierząt spotykanych w mieście; poznali zalety zdrowych produktów spożywczych i skutki spożywania dużej ilości niezdrowych oraz wpływ na ludzki organizm pola elektromagnetycznego generowanego przez włączone urządzenia elektroniczne w sypialni. Razem z Wiewiórką Gosią Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat ekologicznych zachowań w codziennym życiu oraz miały okazję rozwijać zainteresowania i budować  proekologiczne postawy. Rozwiązywanie zagadek w książeczce tematycznej utrwaliło wiadomości Dzieci. Na zakończenia spotkania Prowadząca wręczyła Uczestnikom tematyczne breloczki odblaskowe i ulotki. Dziękujemy pani Agnieszce za spotkanie i uwrażliwienie Dzieci na tak istotne dla zdrowia i bezpieczeństwa aspekty codziennego życia.