Blog

Aktualności

Teatrzyk „Zaczarowane źródełko”

25 lutego 2020, Autor: jolanta

W środę, 19.02.20 r. gościliśmy w Przedszkolu artystki z grupy teatralnej „Skrzat”, które przedstawiły dzieciom baśń „Zaczarowane źródełko” pięknie opowiedzianą wierszem. Oprócz kreacji aktorskiej bohaterów w teatrzyku pojawili się też bohaterowie kukiełkowi. Baśniowa historia odważnej i wrażliwej Jagusi, która wyrusza w daleką drogę w głąb lasu w poszukiwaniu wody życia dla ciężko chorej Matuli bardzo poruszyła dzieci. Przedszkolaki żywo wchodziły w interakcje
z bohaterami, szczególnie z Jagusią, leśnym Echem, Skrzatami, a nawet
z niesympatyczną, knującą intrygi Babą Jagą oczywiście wyrażając dezaprobatę jej postaw. Najważniejsze i jednoznaczne przesłanie teatrzyku ukazało dzieciom, że szlachetność, odwaga, szacunek do rodziców, zdolność do poświęcenia i niesienia pomocy potrzebującym to wartości, którymi warto żyć, a dobro i miłość zwyciężają, nawet pomimo wielu przeciwności losu.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.