Teatrzyk „Dwa skrzaty – dwa światy”

12 października 2023, Autor: admin

We wtorek, 10.10.2023 r. Przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt.: „Dwa skrzaty – dwa światy”  w wykonaniu aktorów z grupy artystycznej Kameleon. Jak wskazuje tytuł, przedstawiona historia rozgrywa się w baśniowym, skrzacim lesie, do którego  przybywa pewnego dnia w poszukiwaniu pracy i nowego miejsca na ziemi skrzat Ulf ze swoim ojcem. Niestety zostaje dość niemiło przyjęty przez dotychczasowych mieszkańców, zwłaszcza skrzata Milusia, który wyśmiewa się z jego wyglądu, a w dodatku niesłusznie posądza go o kradzież czapeczki. Postawa głównego bohatera wobec nowego mieszkańca lasu ulega na szczęście szybko pozytywnej zmianie pod wpływem nieprzyjemnego wydarzenia, niefortunnego wpadnięcia do dziury. Dzięki bezinteresownej pomocy Ufa i chętnych, odważnych widzów (Hani i Mateusza) niebezpieczna sytuacja zostaje zażegnana i w dodatku wyjaśnia się sprawa zaginionej czapeczki. Zawstydzony swoim poprzednim zachowaniem Miluś przeprasza przybysza i zawiązuje się pomiędzy nimi nić przyjaźni. Barwnie opowiedziana historia, z wieloma interaktywnymi momentami, mocno angażująca emocjonalnie publiczność oraz okraszona sporą dawką ciepłego humoru przybliżyła Dzieciom ogromną wartość umiejętności niesienia pomocy innym na miarę swoich możliwości; prawdziwej przyjaźni; akceptacji i pokonywania uprzedzeń wobec innych bez względu na ich wygląd, a w szczególności umiejętności patrzenia na drugiego sercem i otwartości na budowanie pozytywnych relacji z nowo poznanymi osobami. Mocno zaakcentowana była także postawa szukania możliwych rozwiązań trudnych sytuacji i współpracy bez stosowania bezpodstawnych podejrzeń i oskarżeń. Przedszkolaki ogromnymi brawami (których siła pozytywnie zaskoczyła aktorów) wyraziły aktorom wdzięczność za przedstawienie i był to prawdziwy barometr ich pozytywnych przeżyć.