Świętujemy urodziny Pensjonariuszy w DPS – ie

19 lipca 2023, Autor: admin

Świętowanie urodzin Pensjonariuszy zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej wpisało się już na dobre w kalendarz spotkań okolicznościowych Przedszkolaków z Seniorami. Nasze ostatnie w tym roku szkolnym wyjście do DPS – u we wtorek, 11.07.23 r. miało uświetnić tę radosną chwilę przeżywania urodzin kilkorga Jubilatów. Dzieci przedstawiły program artystyczny złożony z piosenek i tańców. Zaśpiewały piosenkę R. Rynkowskiego „Pięknie żyć” z podziałem na chór i solistów; psalm „Pan jest Pasterzem moim”; utwór zespołu Rycerze Światła – Mocni w Duchu „Ojcze tatusiu”; utwory zespołu Małe TGD – „Bohater” i „Góry do góry”; „Piosenkę o św. Anieli Merici”; zatańczyły w parach „Clap, Clap song”, a grupa dziewczynek zaśpiewała i zatańczyła dla Seniorów radosną piosenkę „Dla Ciebie kwitną kwiaty”. Konstanty z grupy 5 – latków, Maria i Aleksandra z grupy 6 – latków złożyli Jubilatom życzenia w imieniu społeczności Przedszkola recytując okolicznościowy wiersz. Całości dopełniła tradycyjna piosenka „Sto lat, sto lat” z góralskim akcentem. Podczas występu na keyboardzie akompaniował Dzieciom niezastąpiony pan Artur Witkowski, nauczyciel rytmiki w Przedszkolu. Na zakończenie spotkania przekazaliśmy także życzenia od Siostry Dyrektor i podziękowanie za piękny i owocny rok współpracy i zapraszanie „przyszywanych Wnuków” na spotkania z „przyszywanymi Babciami i Dziadkami”. Pan Darek, koordynator spotkań i nieoceniony operator sprzętu podczas naszych występów przekazał w imieniu Pani Dyrektor i pensjonariuszy serdeczne podziękowania Dzieciom za zaangażowanie i pozytywne emocje oraz wręczył słodkie „co nieco” na pokrzepienie sił. Przedszkolaki wręczyły Seniorom przygotowane przez siebie upominki: ażurowe, kolorowe kwiaty z papieru ozdobione koralikami i orzeźwiające ciasto „śmietanowiec” przygotowane w Przedszkolu.