Świąteczne Pierniczki

10 grudnia 2021, Autor: admin

Czas adwentu to czas radosnego oczekiwania i przygotowywania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Oprócz duchowych przygotowań nie brakuje także tych nieco przyziemnych, aczkolwiek mających także swoje znaczenie. Właśnie takim adwentowym akcentem wprowadzającym w klimat Świąt jest tradycja pieczenia w Przedszkolu pierniczków. Dzieci w grupach od kilku dni ochoczo i z radością podejmują się trudów zagniatania ciasta, wałkowania, wykrawania foremkami ciasteczek, a po upieczeniu lukrowania  i ozdabiania cukierniczymi dekoracjami. Rozchodzące się po Przedszkolu smakowite, korzenne zapachy piekących się pierniczków przypominają, że oczekiwane Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż… A pierniczki z pewnością  ucieszą wyśmienitym smakiem każdego małego łasucha oraz  osoby, które Przedszkolaki nimi obdarują.