Spotkanie ze św. Mikołajem

7 grudnia 2021, Autor: admin

Poniedziałek, 06.12.2021 r. dzień wspomnienia w kalendarzu liturgicznym św. Mikołaja, biskupa był jednym z najbardziej wyczekiwanych ostatnio przez Dzieci i jednym z najradośniejszych dni w roku. Przedszkolaki, w pięknych, eleganckich strojach (często z akcentami mikołajkowymi) od samego rana w bardzo dobrych humorach były gotowe do spotkania z wyjątkowym Świętym z Niebiańskiej Krainy. Gdy w Przedszkolu dał się słyszeć delikatny dźwięk dzwonka wszyscy wiedzieli, że dostojny Gość właśnie przybył. Największą cierpliwość musiały okazać najstarsze Dzieci,  bowiem św. Mikołaj odwiedzał grupy po kolei, zaczynając oczywiście od najmłodszych Przedszkolaków, które po raz pierwszy przeżywały swoje spotkanie ze Świętym. W każdej grupie czekały na św. biskupa Mikołaja niespodzianki: wiersze, piosenki, tańce, wspólne z Dziećmi łasuchowanie pierniczków i oczywiście także prezenty (co bardzo miło zaskoczyło Świętego, który zwykł rozdawać, a nie otrzymywać podarunki), jako, że  06.12 to przecież także dzień Jego imienin. 3 – latki przygotowały własnoręcznie lukrowane pierniczki; 4 – latki imieninową laurkę z odbitymi dłońmi i życzeniami; 5 – latki świąteczny stroik i imieninową kartkę; a 6 – latki  upieczone przez siebie pierniczki. Oj, zadbały Dzieciaczki o siły witalne i duchowe Gościa z Nieba, by nie ustał w drodze do kolejnych dzieci. Święty rozmawiał z Dziećmi o ich sprawach, przedszkolnej codzienności, radościach i przeżyciach oraz ochoczo i z humorem  odpowiadał na bardzo czasem dociekliwe pytania. Pełne emocji i ciepła emanującego od Świętego spotkania zakończyły się oczywiście rozdawaniem podarunków, które choć oczekiwane i sprawiły naszym Milusińskim mnóstwo radości okazały się wcale nie aż tak ważne w tym pięknym dniu. Najważniejszy przecież był sam Święty Mikołaj. Przedszkolaki rozprawiały do późnego popołudnia o spotkaniu, dzieląc się pomiędzy sobą i z nauczycielkami pozytywnymi wrażeniami i snując nieśmiało plany…kolejnego spotkania za rok.