Spotkanie z Policjantem

13 października 2023, Autor: admin

Bardzo miło było nam gościć po raz drugi w Przedszkolu Tatę Basi, naszej wychowanki, który tym razem przyjechał jako zawodowy policjant pełniący służbę w VI Komisariacie Krakowskiej Policji. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania pana Policjanta o codziennych, niełatwych zadaniach policji związanych z ochroną bezpieczeństwa mieszkańców miasta, bezpieczeństwa ruchu drogowego czy zabezpieczania masowych imprez. Rozmowa połączona z  prezentacją poszczególnych elementów służbowego stroju i sprzętu niezbędnego w pracy poszerzyły wiedzę Przedszkolaków o zawodzie i odpowiedzialnej służbie społecznej policjantów oraz uświadomiły im potrzebę i sposoby powiadamiania policji w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu. Bardzo ważne było utrwalenia znajomości numerów alarmowych 997 i 112. Pan policjant opowiedział tez sytuację, w której czujność i wiedza małych dzieci pomogły uratować dorosłego. Szczególne zainteresowanie wzbudził służbowy samochód, w którym chętne Przedszkolaki mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci ruszający na akcję. Nie lada atrakcją była zabawa w policjanta kierującego ruchem drogowym z użyciem prawdziwego służbowego lizaka. Być może niektórzy zdecydują się w przyszłości wstąpić w szeregi Policji. Dzieci dzieliły się także z Gościem swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z policją i często zaskakiwały dużą wiedzą na temat pracy policjantów. Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi za spotkanie, przybliżenie najmłodszym mieszkańcom miasta charakteru swojej pracy z podkreśleniem publicznej służby, w której bystre, starsze Przedszkolaki dostrzegły związek z urszulańskim hasłem „Serviam” (służę) oraz za świadectwo postawy serviam – przygotowanie i przeprowadzenie spotkania oraz bezinteresownie poświęcony czas.