Spotkanie z Pensjonariuszami DPS – u

24 czerwca 2021, Autor: admin

W środę, 23.06.21r. Przedszkolaki z grupy 5 – latków po długim czasie epidemicznych obostrzeń spotkały się wreszcie z Pensjonariuszami zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej z okazji Dnia Ojca i minionego Dnia Matki. Poniedziałkowy telefon Pana Darka z propozycją wznowienia spotkań Dzieci z Pensjonariuszami bardzo nas ucieszył, wszyscy przecież z niecierpliwością czekaliśmy na możliwość wspólnego przeżywania kalendarzowych uroczystości. Pięciolatki zaprezentowały Seniorom program artystyczny pt. „Na krakowska nutę”, z repertuarem regionalnych piosenek i tańców. Bardzo wzruszające były komentarze Widzów, szczególnie jednej z Pań, która wspomniała czas swojego dzieciństwa, gdy w przedszkolu także tańczyła Krakowiaka. Po występie Dzieci wręczyły Seniorom okolicznościowe laurki i herbaciane róże oraz złożyły życzenia. Jak zawsze spotkanie było bardzo miłe i pełne pięknych emocji. Seniorzy podziękowali gromkimi brawami za żywiołowy występ (szczególnie harce Rafała z lalką – figurką Lajkonika); ofiarowali Dzieciom przepiękne i apetyczne owoce z filcu (idealne do bardzo lubianego przez dzieci kącika zabaw kuchennych), rękodzieło jednej z Pań Pensjonariuszek oraz łakocie. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za zaproszenie Dzieci na spotkanie; Panu Darkowi za organizację spotkania (szczególnie wsparcie techniczne) i humor; a przede wszystkim Państwu Seniorom za jak zwykle ciepłe i radosne przyjęcie nas i sprawienie, że czujemy się jak u własnej Babci i Dziadka. Życzymy wszystkim dużo zdrowia i wszelkich potrzebnych Łask Bożych oraz już czekamy na kolejne spotkanie, tak jak zapowiedziała na pożegnanie Basia – „…niedługo znowu do Was przyjdziemy, zaśpiewamy i zatańczymy”.