Spotkanie z partnerami w ramach projektu Erasmus+ „ Building community with human values – strengthening cooperation of family and organization” w Kisvarda na Węgrzech ( 29.09- 2.10. 2021)

30 września 2021, Autor: admin

Jesteśmy na miejscu! Dotarłyśmy do Kisvardy późnym wieczorem, przywitały nas koordynator projektu Judit i dyrektor przedszkola Angela oraz zaprzyjaźnione siostry urszulanki Ignacja i Franciszka. Dołączyły do nas również  koleżanki ze Słowacji i Rumunii.  Wszystkie działania tego spotkania koncentrowały się wokół tematu:  „Święto plonów”. Kolejny dzień zapowiadał się bardzo interesująco. Po szybkim śniadaniu, udałyśmy się do przedszkola – Szent László Katolikus Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola, Kollégium és Óvoda. Przed budynkiem przedszkola podziwiałyśmy efekty pracy dzieci i nauczycieli. Co roku z okazji święta plonów dzieci wraz z opiekunami przygotowują instalacje stworzone z darów ziemi. Inspiracją tegorocznych  działań dzieci były wybrane ludowe bajki węgierskie.  Następnie zwiedziłyśmy przedszkole oraz mogłyśmy zapoznać się z  warsztatem pracy naszych koleżanek. Miałyśmy również okazję spróbować lokalnych specjałów przygotowanych przez dziadków i babcie dzieci. Centralnym punktem dnia było spotkanie rodzin  na  uroczystości błogosławieństwa plonów. Tego dnia uczestniczyłyśmy w warsztatach i  zaprezentowałyśmy się jako zespół.  Podjęłyśmy wyzwanie, jakim było wykonanie „ czegoś” z plonów ziemi. Jako dumne krakowianki wykonałyśmy smoka wawelskiego, co wzbudziło aplauz naszych koleżanek. To był dzień pełen wrażeń.

C. D. N  . . .     🙂