Spotkanie muzyczne z Absolwentką Przedszkola

29 czerwca 2022, Autor: admin

Z ogromną radością gościliśmy w Przedszkolu Julię Żak, naszą absolwentkę, obecnie uczennicę Szkoły Podstawowej Nr 159 Sióstr Urszulanek w Krakowie wraz z wychowawczynią s. Klemensą Luberdą. Julia to młoda artystka, uczennica gry na fortepianie, która zagrała młodszym kolegom i koleżankom kilka utworów. Niektóre z nich Dzieci szybko rozpoznały np.: „Hallelujah” Leonarda Cohena, przewodni motyw muzyczny z kreskówki „Różowa Pantera” Henryego Manciniego, piosenkę „My heart will go on” Celine Dion ze ścieżki filmowej „Titanica” czy znaną od pokoleń XVIII – wieczną piosenkę ludową „Wlazł kotek na płotek”, którą Przedszkolaki zaśpiewały z akompaniamentem przyszłej pianistki. Julia chętnie rozmawiała ze słuchaczami ciekawymi jej zainteresowania grą na pianinie i początkiem artystycznej drogi, udzielała ciekawych odpowiedzi nawet na najbardziej nieoczekiwane i zaskakujące pytania młodszych kolegów. Serdecznie dziękujemy Siostrze Klemensie za współpracę i otwartość w zorganizowaniu spotkania, Julii za odwagę, przygotowanie repertuaru i koncertowanie oraz życzymy wytrwałości w rozwijaniu muzycznych pasji i podbijaniu serc melomanów na wielu salach koncertowych zarówno tych kameralnych jak i światowych.