Spotkanie literackie

6 grudnia 2021, Autor: admin

Dzieci z Grup: 5 – i 6 – latków spotkały się w piątek, 03.12.2021 r. z krakowską autorką Katarzyną Kalistą, która opowiedziała o swojej najnowszej książce dla dzieci „Pan Barnaba i zagadkowa hipoteza”. Spotkanie intrygująco zatytułowane „Miauuuu! – czyli Misja Pana Barnaby” miało miejsce w Pałacu Potockich na Rynku Głównym w ramach odbywającego się w Krakowie kilkudniowego Festiwalu Literatury dla Dzieci. Podczas spotkania Przedszkolaki (które poznały wcześniej treść książki podczas zajęć) chętnie rozmawiały z Autorką na temat treści książki, w której gra pozornie toczy się o cały milion dolarów, a tak naprawdę o prawdziwą przyjaźń bohaterów: wygadanego kota Barnaby, poligloty pracującego dla amerykańskiego wywiadu i nieśmiałego, krakowskiego chłopca Antka. Dzięki niezwykłemu spotkaniu Dzieci miały okazję dowiedzieć się o roli pasji w życiu każdego człowieka i rozwinąć zainteresowania czytelnicze, zgodnie z przesłaniem autorki, że „książka jest towarzyszem życia”.