Spotkanie Absolwentów

20 czerwca 2021, Autor: admin

W czwartek 17.06.21r. na przedszkolnym placu zabaw zrobiło się bardzo wesoło, gwarno, energetycznie i szczególnie miło za sprawą….Absolwentów Przedszkola (obecnie uczniów klas trzecich), którzy z radością spotkali się „po latach” jak to określił jeden z Absolwentów – Antoni. Byli wychowankowie Przedszkola przybyli
w bardzo dobrych (mimo zmęczenia trudami szkolnego dnia i upałem) humorach
i świetnie się bawili wspominając lata beztroskiego, ale i wyjątkowo owocnego pod względem nabytych umiejętności czasu spędzonego w Przedszkolu. Wszyscy byli zdumieni jak bardzo „zmniejszyły się” przez trzy lata wszystkie rekreacyjne sprzęty na przedszkolnym placu zabaw, a zwłaszcza drewniane domki, do których z trudem mogli się zmieścić poważni już przecież uczniowie. Zabawy z chustą animacyjną Klanzy, zabawy w chowanego, zabawa detektywistyczna „zgadnij, kim jesteś?” i inne aktywności przeniosły wszystkich na chwilę w trochę „zamierzchłe” już czasy. Wspominaliśmy najlepsze i najbardziej tkwiące w pamięci okruchy minionych lat w Przedszkolu – od smakowitego gulaszu, „pampuchów i zajączków” (jedne z ulubionych przez dzieci potraw), przez zajęcia i zabawy, aż po wyjazd na „zielone przedszkole”. Każdemu szczególnie zapadło w pamięci coś innego…, choć nie zabrakło wspólnych wspomnień. Absolwenci dzielili się także swoimi doświadczeniami ze szklonej rzeczywistości, swoimi zainteresowaniami, talentami oraz powoli kształtującymi się planami na przyszłość. Kilku Absolwentów kontynuuje i rozwija swoje zainteresowania z dzieciństwa tj.: gra na instrumentach, taniec czy sportowe treningi oraz wyraziło chęć spotkania się z przedszkolakami i podzielenie się swoimi pasjami (oczywiście jeżeli sytuacja pandemiczna Covid – 19 na to pozwoli). Na zakończenie spotkania każdy uczestnik wpisał się do pamiątkowej Kroniki. Serdecznie dziękujemy Absolwentom za spotkanie i pozdrawiamy szczególnie tych, którym infekcje bądź inne trudności uniemożliwiły przybycie.