Słodko i artystycznie

12 lutego 2023, Autor: admin

Manufaktura „Ciuciu Cukier Artist” przy ul. Grodzkiej powitała Przedszkolaki w piątek, 03.02.2023 r. subtelnymi, smakowitymi zapachami dającymi się wyczuć już przed wejściem. W środku poczuliśmy się trochę jak w bajkowej chatce Baby Jagi, z tą różnicą, że zamiast niemiłej bohaterki znanej bajki czekali na nas przemili Artyści cukierniczego rzemiosła. Regały na ścianach wypełnione były kunsztownie wykonanymi z karmelizowanego cukru słodkościami w przeróżnych kształtach i rozmiarach (to było pierwsze po wejściu do pracowni wielkie „łał” Dzieci). Na początku warsztatów Cukiernicy zapoznali Przedszkolaki z zasadami bezpieczeństwa i przystąpili do pokazu tworzenia kolorowej plastycznej masy z cukru, z której później formowali słodkie cudeńka (i tu pojawiło się drugie „łał” zachwytu Dzieci). Następnie każdy łasuch pod okiem prowadzących warsztaty formował lizaka w wybranym przez siebie kształcie i wycinał specjalną szpachelką kolorowe karmelki. Warsztaty dostarczyły Dzieciom dużo wrażeń i emocji. Każdy otrzymał firmowo zapakowane wykonane przez siebie łakocie oraz paczkę karmelków przygotowanych przez Artystów pracowni z niesamowitymi, miniaturowymi wzorami kwiatów, zwierząt i innych motywów w środku. Jako, że delektowanie się słodkościami (oczywiście z właściwym umiarem) jest bardzo miłe dla podniebienia, pozostało już tylko… łasuchowanie.