Rozpoczynamy Wielki Post

7 marca 2022, Autor: admin

Wielki post rozpoczęliśmy Mszą św. w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr w czwartek, 03.03.22 r. Mszę św. sprawował kapelan Przedszkola ks. Mateusz Szymczyk w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie. W homilii ks. Mateusz rozmawiał z Przedszkolakami o naśladowaniu Pana Jezusa w codzienności nawiązując do słów Ewangelii. Dzieci podawały piękne przykłady możliwości kroczenia po „śladach” Pana Jezusa poprzez: dobre uczynki, modlitwę, dzielenie się z innymi, okazywanie miłości, dawanie jedzenia głodnym czy poświęcania życia. Po homilii Dzieci uczestniczyły w wielkopostnym obrzędzie posypania głów popiołem. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia za wspólną modlitwę podczas Mszy św., szczególnie Siostrze Seniorce Alinie; panu Jackowi, instruktorowi gimnastyki korekcyjnej z elementami tańca za czytanie Słowa Bożego; siostrze Justynie za śpiew Psalmu; dziewczynkom za pokazywanie ilustracji ruchowej do śpiewanych piosenek wielkopostnych oraz wszystkim Dzieciom za piękny śpiew i modlitwę. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla wszystkich czasem głębokiej modlitwy; prawdziwej, wewnętrznej odnowy i rozwoju życia duchowego przygotowującego nas do spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem.