Roraty

3 grudnia 2021, Autor: admin

W czwartek, 02.12.21 r. modliliśmy się podczas Mszy św. roratniej, sprawowanej przez ks. kapelana Mateusza Szymczyka w Kaplicy Zgromadzenia Sióstr. Dzieci w uroczystej procesji z zapalonymi lampionami przeszły z Przedszkola do Kaplicy. Podczas homilii ks. Kapelan nawiązując do słów Ewangelii rozmawiał z dziećmi o prawdziwym słuchaniu słów Pana Jezusa i wypełnianiu woli Pana Boga, który co dzień przemawia do nas często poprzez innych ludzi. Jako zadanie polecił Dzieciom w tym dniu słuchać szczególnie tego, co będą mówili Rodzice. Dzieci pięknie uczestniczyły w Roratach, modliły się i śpiewały adwentowe pieśni. Msza św. była bardzo uroczysta, a światło lampionów rozświetlające Kaplicę, przypominało o adwentowym czasie czuwania, by dobrze przygotować się duchowo do przeżycia Bożego Narodzenia. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dla Dzieci pięknych lampionów i zachęcamy w miarę możliwości do uczestnictwa w parafialnych Roratach.