Przedstawienie pt.: „Wieża do Nieba”

14 marca 2022, Autor: admin

Po raz kolejny (we wtorek, 08.03.22 r.) z wielką przyjemnością gościliśmy w Przedszkolu artystów z niezwyczajnej, wielickiej grupy teatralnej Eden. Tym razem aktorzy przedstawili najnowszy spektakl ze swojego repertuaru pt.: „Wieża do Nieba”. Interaktywne przedstawienie oparte na motywach biblijnej, starotestamentowej  historii o wieży Babel przybliżyło Dzieciom wartość prawdziwej przyjaźni, życzliwości, dobroci i szacunku dla każdego człowieka w codziennym życiu, a przede wszystkim zwróciło uwagę małych Widzów na należne Panu Bogu pierwsze miejsca w życiu każdego chrześcijanina. Odsłona biblijnej opowieści o wieży Babel w ciekawej, współczesnej adaptacji opowiada historię niezwykle próżnego, pysznego i egoistycznego króla, który ponad wszystko pragnie podziwu i uwielbienia innych ludzi. By spełnić swoje marzenie nakazuje budowę wieży, która ma zapewnić mu  całkowitą wyższość nad ludźmi. Pomimo ostrzeżeń przyjaciela, król zaczyna wspinać się na nieukończoną jeszcze wieżę, co doprowadza do jej zawalenia. Król boleśnie przekonuje się na własnej skórze do czego doprowadza chęć bycia „pępkiem świata”, doświadczając równocześnie wsparcia w trudnej sytuacji odrzuconego wcześniej przyjaciela, co determinuje zmianę jego dotychczasowej postawy. Mali Widzowie niezwykle aktywnie i emocjonalnie zaangażowali się w akcję przedstawienia, pomagając głównemu bohaterowi wyzdrowieć z choroby zwanej „pępkiem świata” . W spektaklu nie zabrakło także dozy sytuacyjnego i słownego humoru, który z pewnością sprzyjał interioryzacji promowanych w spektaklu uniwersalnych i chrześcijańskich wartości.