Projekt „Serviam” – „Kawiarenka Urszulańska” i balik charytatywny

28 lutego 2022, Autor: admin

Nasze Przedszkole w ramach ogólnokrajowego urszulańskiego projektu „Serviam” zorganizowało balik charytatywny pt. „Nasi mali Przyjaciele z Peru” oraz towarzyszącą mu „Kawiarenkę Urszulańską”. Kawiarenka zorganizowana na terenie Przedszkola była czynna w dniach 21.02. – 24.02.22 r. od wczesnych godzin rannych do ostatnich gości. Rodzice i Dzieci mieli niepowtarzalną okazję spędzić ze sobą trochę bezcennych, wspólnych chwil relaksu w domowej atmosferze przy wyśmienitej kawie, herbatce i serwowanych co dzień innych, domowych wypiekach. Każdy chętny mógł także zaopatrzyć się w słodkie co nieco do pracy czy domu. Cały dochód pozyskany w Kawiarence został przekazany na potrzeby dzieła Misji Urszulańskiej w Peru (m.in. na budowę domu dla dotkniętej przez los rodziny borykającej się z bardzo trudną sytuacją zdrowotną i mieszkaniową), w której od wielu już lat posługuje Siostra Barbara, była nauczycielka i wychowawczyni Szkoły Podstawowej NR 159 Sióstr Urszulanek UR Krakowie. Działalność Kawiarenki przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w jakikolwiek sposób w nasz projekt „Serviam” i podzielili się dobrem w potrzebach misyjnego Dzieła Urszulańskiego w Peru. Z prawdziwie otwartych Serc, goszczących w Kawiarence powstało wielkie i piękne dobro, które można śmiało przyrównać do peruwiańskiej góry siedmiu kolorów, znanej pod nazwą Vinicunca. Dziękujemy Personelowi Przedszkola i ich Krewnym oraz kilku Mamom naszych Wychowanków za dbanie o to, by w Kawiarence nie zabrakło domowych słodkości; wszystkim Gościom (od najmłodszych po najstarszych, szczególnie Babciom i Dziadkom oraz Siostrom Seniorkom ze Zgromadzenia) za codzienną, niezawodną frekwencję i hojność oraz wychowawczyniom p. Hannie i p. Annie za wytrwałość i codzienny trud koordynacji funkcjonowania Kawiarenki. W ostatnim dniu otwarcia Kawiarenki Urszulańskiej, w „Tłusty Czwartek” Przedszkolaki bawiły się na baliku karnawałowym pt. „Nasi mali Przyjaciele z Peru”, który był zwieńczeniem naszego projektu „Serviam”. Przedszkolaki przez cały tydzień poznawały najważniejsze elementy kultury, folkloru i topografii Peru oraz okazy fauny i flory. Poznały także działalność dzieła Misyjnego Sióstr Urszulanek, by zrozumieć charytatywny cel działającej Kawiarenki i baliku. Wszystko to zaowocowało na sali balowej, gdzie pojawiło się mnóstwo andyjskich Indian, Peruwianek i Peruwiańczyków, lam, leniwców, barwnych papug czy jaguarów. Nie zabrakło również turystów ze wszystkich pozostałych kontynentów czy bajkowych postaci jak na karnawałowym baliku przystało. Wszyscy balowicze tanecznym krokiem odbyli pełną wrażeń i pozytywnych emocji podróż po Peru, od Andów aż po amazońską dżunglę. Nie zabrakło także pokazu balowych kreacji przy dźwiękach peruwiańskich rytmów, konkursów oraz zagadek. Współprowadzący balik „Peruwiańczyk” p. Jacek Leśniak, (na co dzień instruktor gimnastyki korekcyjnej i tańca w Przedszkolu) przygotował niespodzianki: mieniące się bańki mydlane ze specjalnego urządzenia oraz świeżo prażony popcorn z profesjonalnej maszyny. Na zakończenie baliku Dzieci w małych grupkach składały z części pocztówki z Peru na formatach A – 3 oraz nagrały krótki filmik z pozdrowieniami dla Siostry Barbary i Dzieci, naszych małych Przyjaciół z dalekiego Peru.