Poranek Wielkanocny

24 kwietnia 2019, Autor: jolanta

Wtorek, 16.04.2019 r. był w Przedszkolu Dniem Świątecznym. Cała społeczność Przedszkola wraz z zaproszoną Siostrą Przełożoną Zgromadzenia Kingą Klepek uczestniczyła w uroczystym Poranku Wielkanocnym przygotowanym przez dzieci
3 – letnie. Najmłodsi wychowankowie pięknie wprowadzili wszystkich w atmosferę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przedstawiając  ewangeliczną historię spotkania Zmartwychwstałego Pana Jezusa z Apostołami nad Morzem Tyberiadzkim.
Po  inscenizacji nastąpił tradycyjny obrzęd poświęcenia pokarmów i wspólnej modlitwy, który prowadził ks. kapelan Mateusz Szymczyk. Siostra Przełożona i Siostra Dyrektor złożyły wszystkim świąteczne życzenia, prosząc Dzieci o przekazanie ich także Rodzicom; po czym Dzieci złożyły życzenia Siostrom i Księdzu, wręczając przygotowane przez siebie wielkanocne upominki.