Blog

Aktualności

Bal „Wszystkich Świętych”

7 listopada 2019, Autor: jolanta

W czwartek, 31.10.2019 r. w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych przedszkolaki radośnie spędziły czas we wspólnocie na dorocznym Balu „Wszystkich Świętych”. Na Balu pojawiły się postaci wielu błogosławionych i kanonizowanych na przestrzeni wieków trwania chrześcijaństwa m.in.: pierwszy spośród świętych –  Pan Jezus (za którego postać przebrała się Basia z grupy 4 – latków); najświętsza Matka Boża; św. Jacek z koszyczkiem pierogów; św. biskup Mikołaj z Miry z charakterystycznym pastorałem; kilku św. Florianów; św. ojciec Pio ze stygmatami; św. Jerzy; św. Królowa Jadwiga; bł. Piotr Frasatti; św. Bernadeta Soubirous; św. Urszule i św. Faustyny Kowalskie czy św. Archaniołowie z licznym zastępem aniołów. Wszyscy uczestnicy Balu piosenkami (zespołów „Rycerzy światła”, „Arki Noego” i biskupa Jana Długosza) i tańcem wyrażali radość i wdzięczność wobec świętych patronów nieustannie orędujących w Niebie za nami. Nie zabrakło także zagadek i quizów dotyczących postaci świętych i błogosławionych patronujących szczególnie tegorocznemu Balowi – bł. Laury Vicuny; bł. Piotra Frasattiego; św. ojca Pio; św. Bernadety Soubirous; św. Urszuli; św. Anieli Merici; św. Faustyny Kowalskiej; św. Jana Pawła II; św. Jana Bosco i św. Filipa Neri.  Mali naśladowcy wielkich Świętych wykazali się zadziwiająco dużą wiedzą na temat  świętości i patronów Balu. Pod koniec niespodzianką było obejrzenie krótkiej animowanej historii o św. Janie Pawle II z cyklu „Aureola – od Stanisława do Karola”. Niestrudzone 5 – i 6 – latki podjęły się ochoczo wykonania w pięciu zespołach ostatniego na Balu zadania  –    ułożenia puzzli, naklejenia ich na format A – 3 oraz odgadnięcia, którego świętego przedstawia ułożony obrazek.  Bal wprowadził wszystkich w sens przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych.  Serdecznie dziękujemy Dzieciom za pięknie spędzony czas, a Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie strojów.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.