Pielgrzymka do św. Józefa

23 marca 2023, Autor: admin

Czwartek (16.03.23 r.) i piątek (17.03.23 r.) były dniami pielgrzymowania Przedszkolaków do Sanktuarium sw. Józefa w Kościele Sióstr Bernardynek przy ul. Poselskiej w związku ze wspomnieniem w kalendarzu liturgicznym Opiekuna Świętej Rodziny przypadającym w tym roku w poniedziałek – 20.03.23 r. Dzieci modliły się przed łaskami słynącym obrazem przedstawiającym św. Józefa prowadzącego za rękę  młodocianego Jezusa trzymającego w prawej dłoni kolisty, wiklinowy koszyczek z narzędziami ciesielskimi; zaśpiewały piosenkę „warsztatowy song o św. Józefie” oraz inwokację „Św. Józefie, patronie nasz”. Na ołtarzu Przedszkolaki złożyły intencje modlitewne do Pana Boga oddane w ręce św. Patriarchy w formie serc, kwiatu lilii, książeczki oraz portret Świętego. Babcia Małgosi z grupy 5 – latków, która towarzyszyła nam w pielgrzymce opowiedziała kilka ciekawostek o obrazie. Po nawiedzeniu kościoła mali Pielgrzymi spotkali się w Domu św. Józefa w Klasztorze Sióstr Bernardynek z s. Eweliną, która opowiadała o św. Józefie oraz podzieliła się historiami łask i doznanych uzdrowień wiernych (szczególnie dzieci) za przyczyną św. Józefa w krakowskim Sanktuarium. Serdecznie dziękujemy Siostrze Przełożonej wspólnoty Sióstr Bernardynek za  przyjęcie naszej Pielgrzymki.