Patriotyczna Śpiewanka

10 listopada 2023, Autor: admin

W środę, 08.11.23 r. świętowaliśmy w Przedszkolu nadchodzący Dzień Niepodległości Polski. Salę 6 – latków przez kilkanaście minut wypełniał gromki i radosny śpiew Przedszkolaków, Personelu Przedszkola, zaproszonych Sióstr Urszulanek UR ze Zgromadzenia (Siostry Przełożonej, Siostry Asystentki, Sióstr Seniorek i Juniorek) oraz zaproszonych uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej NR 159 Sióstr Urszulanek UR wraz z Wychowawczyniami. Wspólne świętowanie  rozpoczęło się wystąpieniem pocztu sztandarowego i bardzo uroczystym odśpiewaniem wszystkich strof hymnu narodowego. Uczestnicy Śpiewanki mieli okazję ucieszyć się wolnością Polski, przeżyć w rozśpiewanej wspólnocie piękne, wzruszające chwile i odbyć dzięki piosenkom i pieśniom patriotycznym podróż w czasie do pierwszych lat II Rzeczpospolitej odbudowującej państwowość po 127 latach zniewolenia przez zaborców. Po radosnych, żołnierskich i współczesnych, patriotycznych piosenkach tj. „Jedzie, jedzie na Kasztance”; „Przybyli Ułani pod okienko”; „Pierwsza Kadrowa” czy „Złota trąbka”, „Flaga biało – czerwona” i „Polska, moja ojczyzna” wybrzmiała poruszająca serce „My, pierwsza Brygada”,  pieśń I Brygady Legionów Polskich, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego. Przedszkolaki i Pierwszoklasiści mogli także w krótkich rozmowach wprowadzających do śpiewu kolejnych piosenek i pieśni utrwalić i poszerzyć swoją wiedzę o polskich symbolach narodowych, postaci marszałka Józefa Piłsudskiego oraz drodze do wolności w historii Polski przełomu XIX i XX wieku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Śpiewanki za czynne i emocjonalne zaangażowanie w te piękną, wspólną, łączącą pokolenia żywą lekcję patriotyzmu.