Niespodzianki dla Seniorów

1 czerwca 2022, Autor: admin

Dzieci 4 – letnie (doświadczone już nieco w cukierniczych praktykach, nie mówiąc już o artystycznych umiejętnościach) ochoczo wzięły się do pracy, by przygotować niespodzianki z okazji Dnia Matki dla Seniorów: Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej oraz Pań Podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek przy ul. H. Kołłątaja. Odmierzanie wg przepisu składników, ręczne mieszanie, miksowanie, rozkładanie foremek i napełnianie ich ciastem zaowocowało wypiekiem smakowitych babeczek z płatkami czekolady. Jako, że przed obdarowaniem powinno się samemu ocenić smak przygotowanej potrawy, małe łasuchy miały okazję popróbować wypieku i ocenić czy na pewno będzie smakować Seniorom. Test „jakości smaku” w oczach Przedszkolaków wypadł znakomicie, więc pozostało jeszcze ozdobienie babeczek fantazyjnymi pikerami z serduszkami i ptaszkami. W kolejnych dniach Dzieci skrupulatnie, wg najlepszych starań wycinały z kolorowych kartonów kółka i przyklejały je do papierowych łodyg tworząc wiosenne kwiaty. Ufamy, że te drobne upominki, w których przygotowanie dzieci włożyły dużo serca sprawią Seniorom prawdziwą radość.