Nabożeństwo Godziny Łaski

10 grudnia 2021, Autor: admin

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w dniu 8 grudnia skrywa w sobie wyjątkową „Godzinę Łaski dla świata”, rozpoczynającą się w samo południe.  Tradycja „Godziny Łaski” sięga 1946 r., kiedy we Włoszech, u podnóża Alp najpierw w Montichiari, a w następnych latach w położonej nieco na uboczu dzielnicy Fontanelle, Matka Boża wielokrotnie ukazała się Pierinie Gilli, pielęgniarce z miejscowego szpitala. Matka Boża w objawieniach  zachęcała, by każdego dnia 8 grudnia o godz. 12.00 udać się do Kościoła i tam się modlić. Jednak jeśli nie jest to możliwe, można także prosić o łaski w domu, w pracy – tam, gdzie akurat przebywamy. Odpowiadając na prośbę Maryi Dzieci z grup 4 – i  5 – latków przeszły z zapalonymi adwentowymi lampionami do Kaplicy Zgromadzenia Sióstr i w ostatnich  10 minutach Godziny Łaski powierzyły Matce Bożej we wspólnej modlitwie Dziesiątką Różańca św. swoje Rodziny, całą społeczność Przedszkola oraz prosiły o łaski potrzebne dla całego świata. Na zakończenie modlitwy zaśpiewały piosenkę „Święta Maryjo, Królowo naszych codziennych spraw”.