Msza Święta w oktawie Wielkanocy

13 kwietnia 2023, Autor: admin

W czwartek, 13.04.23 r. w oktawie Wielkanocy, ks. kapelan Przedszkola Mateusz Szymczyk sprawował Mszę św. dla Dzieci w Kaplicy Sióstr Urszulanek UR w intencji o błogosławieństwo od Zmartwychwstałego Pana Jezusa dla Rodzin Dzieci i Pracowników Przedszkola. Podczas homilii ksiądz Mateusz posłużył się nietypowym rekwizytem – sznurem z dwoma węzłami, których rozwiązanie było zadaniem dla chętnych Dzieci. Jeden z węzłów okazał się bardzo prosty do rozwiania, ale z drugim, pomimo wysiłków nikt sobie nie poradził. Zadanie to było wstępem do rozmowy księdza z Przedszkolakami o Zmartwychwstałym Panu Jezusie, który jako jedyny pokonał śmierci, zmartwychwstał, otworzył wszystkim ludziom drzwi do Nieba i pomaga nam nieustannie we wszystkich, nawet najtrudniejszych sprawach. Dzieci pięknie modliły się i śpiewały wielkanocne piosenki. Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia za wspólną modlitwę, s. Weronice za oprawę muzyczną , p. Agnieszce za I czytanie w liturgii słowa, s. Justynie za śpiew psalmu responsoryjnego, a Marii, Tomaszowi i Bartoszowi z grupy 6 – latków za ilustrowanie dla Dzieci tekstów śpiewanych piosenek.