Msza św. w Przedszkolu

19 listopada 2021, Autor: admin

W czwartek, 18.11.21 r. modliliśmy się w intencji pokoju na świecie i w naszej Ojczyźnie na Eucharystii w Kaplicy Zgromadzenia, sprawowanej przez kapelana Przedszkola ks. Mateusza Szymczyka. Ksiądz Mateusz rozmawiał z Dziećmi podczas homilii o specjalnych „duchowych okularach”, które pozwalają zobaczyć niewidzialnego Pana Boga wokół nas w codzienności. Przedszkolaki wymieniły wiele miejsc, w których można dostrzec Boga m.in.: przedszkole, dom, szkoła czy praca. Ksiądz prosił Dzieci, by jak najczęściej korzystały z „duchowych okularów” i dostrzegały Pana Jezusa w drugim człowieku – rodzicach, dziadkach, rodzeństwie, krewnych czy kolegach z przedszkola. Dzieci pięknie śpiewały i modliły się podczas Eucharystii. Wspólnie z nami modliło się też  kilka Sióstr ze Zgromadzenia, a wśród Nich szczególnie wierna uczestnictwu w naszych przedszkolnych Mszach św., Siostra Alina seniorka.