Msza św. i Wizyta Duszpasterska

7 stycznia 2024, Autor: admin

W czwartek, 07.01.24 r. Przedszkolaki modliły się na Mszy świętej w intencji o potrzebne łaski i opiekę Bożej Opatrzności dla Dzieci, Pracowników i ich Rodzin. Podczas homilii ks. Kapelan rozmawiał z Dziećmi o zaproszeniu do swojego domu, pokoju i codziennego życia Pana Jezusa nawiązując do słów Ewangelii. Wszyscy pięknie śpiewali kolędy i modlili się podczas Eucharystii. Dziękujemy siostrze Justynie za liturgię słowa, p. Dianie za śpiew psalmu, Aleksandrowi, Szczepanowi i Mikołajowi za inscenizację ruchową śpiewanych kolę oraz Siostrom ze Zgromadzenia za obecność i wspólną modlitwę. Po Mszy św. ks. Kapelan udał się do Przedszkola z Wizytą Duszpasterską tzw. Kolędą podczas której modlił się w salach Dzieci i pomieszczeniach Przedszkola udzielając błogosławieństwa wszystkim w nich na co dzień przebywających. Każdy otrzymał pamiątkowy obrazek ze Święta Rodziną, a na drzwiach pomieszczeń Ksiądz napisał staropolskim zwyczajem poświęconą kredą skrót „C † M † B 2024”, co oznacza „Christus Mansionem Benedicat” czyli „Niech Chrystus błogosławi ten dom”. Dziękujemy Księdzu Mateuszowi Szymczykowi za duszpasterską posługę, Konstantemu za rolę ministranta i Dzieciom za śpiew kolęd i wspólną modlitwę.