Mali programiści

27 września 2023, Autor: admin

Genibot to bardzo atrakcyjny dla Dzieci elektroniczny mini robot, będący nowoczesną pomocą do zajęć edukacyjnych. Stanowi też alternatywę dla ekranu monitora czy tabletu zaspokajając potrzeby poznawcze w zakresie edukacji matematycznej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii cyfrowych świetnie znanych większości Przedszkolaków. Interaktywny robocik przypominający wyglądem słonika z klocków Lego pomaga rozwijać kompetencje Najmłodszych w zakresie algorytmicznego i logicznego myślenia.  Sześciolatki bawiły się przednio układając z kart kod programujący ruchy robota po specjalnej cyfrowo – literowej macie. Robot miał dotrzeć do przedszkola i wykonać określone przez Dzieci zadania związane z codzienną aktywnością w ciągu dnia tj. zjedzenie śniadania, gimnastyka, zajęcia szachowe, swobodna zabawa czy lektura książki. Ułożenie kartoników z zadaniami na planszy, układanie kodu kierunkowego ruchu i jego symulacja po polach planszy,  a na końcu programowanie Genibota i obserwacja realizacji wgranego programu dostarczyły małym Programistom nie lada emocji, zadowolenia ze wspólnego pokonania pewnych trudności (związanych szczególnie z określaniem kierunków obrotu robota w prawą lub lewą stronę), ale przede wszystkim dużej satysfakcji wyrażonej przez grupę brawami po udanym zrealizowaniu programu.