Eucharystia na zakończenie Roku Przedszkolnego

26 czerwca 2023, Autor: admin

We wtorek, 20.06.2023r. o godz. 16.00 w Kaplicy Sióstr uczestniczyliśmy w Uroczystej Eucharystii dziękczynnej za cztery lata Sześciolatków w Przedszkolu oraz na zakończenie Roku Przedszkolnego, którą sprawował kapelan Przedszkola ks. Mateusz Szymczyk. Podczas homilii Ksiądz  posiłkując się złotym pucharem symbolizującym nagrodę za dotarcie do celu i odniesienie zwycięstwa nawiązał do zwycięskiego życia każdego człowieka, który kocha Pana Boga i żyje tak jak uczył Pan Jezus, a nagrodą za dobre życie jest Niebo. Dziękujemy Mamie Marcina  z najstarszej grupy za liturgię Słowa Bożego; scholce: Aleksandrze, Teresie i Ninie grupy sześciolatków za śpiew psalmu responsoryjnego oraz pokazywanie dzieciom układu ruchowego do śpiewanych pieśni i piosenek; sześciolatkom: Marii, Emilii, Hannie, Jeremiemu, Andrijowi, Jędrzejowi i Tadeuszowi za odczytanie modlitwy wiernych; pani Bernadecie, sześciolatkom – Cecylii i Ksaweremu za procesję z darami; Siostrze Weronice za oprawę muzyczną Mszy św; Siostrom ze Zgromadzenia, Rodzicom i Dzieciom za wspólną modlitwę. Po Mszy św. Siostra Dyrektor pięknymi słowami pożegnała wszystkich, dziękując szczególnie Rodzicom za zaufanie i powierzenie Dzieci opiece naszemu Przedszkolu. Siostra Przełożona serdecznie podziękowała Siostrze Dyrektor za lata starań i wielkiej troski o sprawy Przedszkola, Dzieci, Rodziców i Personelu. Także Rodzice Sześciolatków skierowali słowa wdzięczności za czas Przedszkola do Sióstr. Po opuszczeniu Kaplicy Sześciolatki z Wychowawczyniami i Rodzicami udały się do sali grupy, gdzie odbyła się miła ceremonia wręczenia dyplomów i niespodzianek Absolwentom poprzedzona obejrzeniem filmu, kompilacji kadrów z życia grupy na przestrzeni czterech lat pt.: „To były piękne dni…”. Spotkanie zakończono poczęstunkiem.