Bałwanki z … gliny

13 stycznia 2022, Autor: admin

Kolejne warsztaty z ceramiki artystycznej prowadzone przez p. Dorotę Małysę, nauczycielkę ze staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w środę. 12.01.22 r. w grupie czterolatków były okazją do szlifowania twórczych talentów. Choć tegoroczna zima jak na razie skąpi śniegu, to Przedszkolaki zabrały się ochoczo do lepienia bałwanków z … gliny rzeźbiarskiej. Mali artyści pod fachowym okiem p. Doroty toczyli odpowiedniej wielkości kule, lepili nos, podstawkę dla bałwanka, elementy kapelusza oraz nadawali drewnianym rysikiem wyrazu twarzy gotowej figurce. Po zakończeniu pracy z tworzywem malowali farbami kapelusz i nos bałwanka. Po wypieczeniu figurek, na kolejnych zajęciach Dzieci umieszczą w otworach wykonanych wykałaczkami gałązki stanowiące ręce bałwanka. Może pani Zima zapatrzy się na piękne figurki i sypnie w najbliższym czasie obficie śniegiem, by dzieci mogły ucieszyć się z możliwości lepienia małych i większych bałwanów na zewnątrz. Bo cóż może być przyjemniejszego zimową pora niż zabawy ze śniegiem.