6 – latki w Muzeum Etnograficznym

25 października 2022, Autor: admin

Najstarsze Przedszkolaki podczas warsztatów z cyklu „Wczoraj i dziś” pt.: „Jak to działa?” w Muzeum Etnograficznym (w poniedziałek, 17.10.22 r.) miały okazję znaleźć odpowiedzi na frapujące pytania: Czy dom może funkcjonować bez prądu?; Jak skłonić mechanizmy do działania? i „Czy podnoszenie ciężarów zawsze wymaga wysiłku?”. Pani prowadząca warsztaty zaprosiła Dzieci w fascynujący świat praw fizyki ukryty w wymiarze codzienności, z którą spotykają się dzieci w domu i w przedszkolu. Samodzielne eksperymenty z kołami, przekładniami i dźwigniami oraz możliwość wprawiania w ruch i obserwacji działania mechanizmów z jarmarków i wiejskich warsztatów były dla Dzieci odkrywcze i dostarczyły dużo pozytywnych emocji. Doświadczenia te pomogły dostrzec i zainteresować młodych odkrywców światem fizyki i sił drzemiących w naturze. Tak właśnie budzą się naukowe pasje… Być może niejeden z uczestników warsztatów dokona w przyszłości spektakularnego odkrycia lub da światu kolejny wynalazek oparty na otaczających nas zewsząd prawach „królowej” nauk, jaką niewątpliwie jest fizyka.