4 latki w Domu Józefa Mehoffera

14 września 2022, Autor: admin

Po wakacyjnej przerwie swoją działalność wznowił w Przedszkolu „Klub Odkrywców Krakowa” prowadzony przez nauczycielkę i przewodniczkę po Krakowie ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży, panią Annę Nieć. Na pierwszą wędrówkę urokliwymi uliczkami starego miasta prowadzącymi do Muzeum – Domu Józefa Mehoffera wybrały się w czwartek, 08.09.2022 r. Dzieci z grupy 5 – latków. W tzw. „Pałacu pod Szyszkami” przedszkolaki poznały tajemnice z życia codziennego i twórczości wybitnego, krakowskiego malarza i jego najbliższej rodziny. Zwiedzając zabytkowe wnętrza Domu artysty pełne zabytkowych mebli, wyrobów rzemiosła artystycznego, rodzinnych pamiątek, fotografii, rzeźb, książek, a przede wszystkim jego dzieł (obrazów olejnych, rysunków, grafik, projektów dekoracyjnych i witraży) mali koneserzy sztuki przenieśli się w czasie na przełom XIX/XX w. Ciekawe opowieści p. Anny oraz zabawa dydaktyczna z rekwizytami w epokowych wnętrzach przybliżyły Dzieciom codzienne zwyczaje rodzinne i artystyczne malarza. W zielonej, przydomowej enklawie, ogrodzie zaprojektowanym przez malarza każdy miał okazję oddać się ekspresji twórczej kolorując wg własnej inwencji kwiatowy witraż.