23 czerwca 2021, Autor: admin

Dnia 18.06.2012r. dzieci z grupy 6-latków uczestniczyły w koncercie muzycznym zorganizowanym przez Fundacje „Zawsze Warto” przy ul. Radziwiłłowskiej, w ramach projektu Muzyczna Akademia Malucha. Na początku po powitaniu dzieci uczestniczyły w rozgrzewce muzycznej przygotowującej do ruchu. Uczniowie ze Szkoły Muzycznej przygotowali taniec w układzie baletowym do utworu Piotra Czajkowskiego pt. „Jezioro  łabędzie”.  Następnie dzieci poznały zabawy ludowe jak , „Siała baba mak”, „Poszło dziewczę po ziele” oraz uczestniczyły w zabawie „Mówimy cześć”, podczas której  wystukiwały rytm. Przedszkolaki  miały okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas śpiewania kanonu „Panie Janie”. Ze śpiewam na ustach „Panie Janie” dzieci wróciły do przedszkola.