• (012) 422 12 70, 690 309 366
  • przedszkole@przedszkole42.krakow.pl
  • Ul. Starowiślna 3, 31-038 Kraków
Aktualności
Pożegnanie Sześciolatków i Siostry Przełożonej

Pożegnanie Sześciolatków i Siostry Przełożonej

Czas końca roku przedszkolnego dobiega końca. Po czterech latach przedszkolnej edukacji Sześciolatki żegnały społeczność Przedszkola  w czwartek, 18.06.2026 r. Z tej okazji przyszli pierwszoklasiści zaprosili Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Urszulanek UR, koleżanki i kolegów z  Przedszkola oraz Personel  na spektakl słowno – muzyczny „Na krakowska nutę…”. Z piękną dekoracją tematyczną w tle (której niektóre elementy wykonały same Sześciolatki) i w krakowskich strojach  regionalnych Dzieci recytowały wiersze i teksty związane z rodzinnym miastem, śpiewały piosenki i żywiołowo zatańczyły Krakowiaka. 6-latki podziękowały wszystkim Siostrom i Paniom wręczając piękne gerbery i wykonane przez siebie krakowskie kamieniczki z drewna z modlitwą do Św. Anieli i zdjęciem grupowym. Następnie Pięciolatki w imieniu wszystkich Przedszkolaków pożegnały okolicznościowym wierszem i piosenką starszych kolegów, po czym wręczyły własnoręcznie wymalowane akrylami pamiątkowe magnesy. W drugiej części spotkania pożegnaliśmy Siostrę Przełożoną kończącą posługę  w krakowskiej Wspólnocie Sióstr. Czterolatki zaśpiewały dla Siostry włoską piosenkę przy akompaniamencie na gitarze wychowawczyni p. Marty nawiązując do nowego miejsca posługi Siostry we Włoszech oraz wręczyły niespodzianki.  Rita, Karolina, Sofiia i Jadwiga z grupy 5 – latków podziękowały w imieniu wszystkich Przedszkolaków Siostrze okolicznościowym wierszem za lata troski o sprawy Przedszkola i towarzyszenie naszej społeczności w rozmaitych wydarzeniach oraz wręczyły okolicznościową laurkę – półprzestrzenną dłoń z bukietem kolorowych kwiatów z bibuły oraz z tekstem życzeń wpisanych przez Dzieci na odwrocie. W imieniu personelu słowa wdzięczności i życzenia na dalsze lata pełnienia urszulańskiej posługi i nowych zadań skierowała do Siostry  p. Agnieszka, wychowawczyni 4 – latków. Siostra Przełożona skierowała do Dzieci i wszystkich obecnych bardzo ciepłe słowa podziękowania i zapewniła o pamięci w modlitwie za nas.  Były to bardzo radosne i pełne wzruszeń chwile w duchu mericiańskiego Insieme (razem).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *