Blog

Aktualności

Teatrzyk na terenie przedszkola

24 września 2019, Autor: jolanta

23 września dzieci obejrzały teatrzyk pt.„Jak Marysia mała słonko złapać chciała” w  wykonaniu  Studia Teatralnego „SKRZAT” z Krakowa. Główna bohaterka Marysia zabrała dzieci na wyprawę w poszukiwaniu Słoneczka. W poszukiwaniach Marysi najpierw pomógł czyżyk, który skierował dziewczynkę do szewca po siedmiomilowe buty. Zaprowadziły ją one do zbójnika, przed którym Marysia zdołała jednak uciec. Następnie dziewczynka spotkała na swojej drodze kota, który w zamian za czarodziejskie buty powiedział jej, że aby mogła złapać słoneczko potrzebny jest jej „koń wiatronogi”. Niestety i tym razem Marysi nie udaje się złapać słoneczka, gdyż konia spłoszył duch, co ,,chmurami włada”.  Dziewczynce pomaga kierowca rajdowiec, który zabiera ją na lotnisko, pilot zabiera Marysię wysoko w chmury, w ten sposób pomagając dziewczynce złapać słoneczko. Dzieci przekonały się, że pomimo trudności i napotkanych na swojej drodze przeszkód, trzeba dążyć do celu i nie poddawać się. 

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.