Blog

Aktualności

Szopka z Peru

30 grudnia 2020, Autor: admin

W tym roku wśród bożonarodzeniowych dekoracji w Przedszkolu pojawiła się kolorowa, miniaturowa szopka  z postaciami wpisującymi się w tradycję peruwiańskiego folkloru. Szopkę podarowała nam s. Barbara Żaba osu przebywająca aktualnie w Polsce urszulańska misjonarka, posługująca od kilku lat w Peru. Siostra Barbara wraz z szopką przekazała s. Dyrektor słowa wdzięczności Rodzicom, Dzieciom i Pracownikom za otrzymane wsparcie materialne pozyskane ze zorganizowanego w Przedszkolu w 2019 r.  kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych przygotowanych przez dzieci i pracowników na potrzeby urszulańskiego dzieła misyjnego w Peru. Misjonarka podzieliła się także z nami realiami bardzo trudnego życia codziennego ludzi pośród których pracuje. Dziękujemy Siostrze za wizytę, pamięć o Przedszkolu i zapewniamy o modlitwie z Dziećmi o wszelkie potrzebne łaski i siły w pełnieniu tak trudnego, ale jakże pięknego i owocnego Dzieła. Zachęcamy Rodziców do śledzenia relacji s. Barbary z posługi misjonarskiej zamieszczanych w zakładce – aktualności na stronie internetowej Zgromadzenia Sióstr.

Kilka najświeższych relacji można znaleźć pod następującymi linkami:

https://www.osu.pl/aktualnosc_Peru_dobro_wyzwolone_w_dobie_pandemii,325.html

https://www.osu.pl/aktualnosc_Projekt_Jadalnia_Swietej_Urszuli,329.html

 

 

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.