Blog

Aktualności

Spotkanie z siostrą Teresą – pielęgniarką

18 września 2019, Autor: jolanta

 

W poniedziałek, 16.09.19 dzieci z grupy 3 – i 4 – latków; we wtorek, 17.09.2019 r. dzieci z grupy 6 – latków; a w środę 18.09.2019 dzieci z grupy 5 – latków spotkały się z s. pielęgniarką, Teresą Żywicką w ramach realizacji priorytetów (budzenie prozawodowych zainteresowań dzieci oraz wychowanie do zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się i budowania tężyzny fizycznej) rocznego planu pracy wychowawczo  – dydaktycznej realizowanego w bieżącym roku szkolnym. Podczas spotkania przedszkolaki poznały specyfikę
i społeczną rolę zawodu pielęgniarskiego; dowiedziały się jak zdrowe nawyki żywieniowe wpływają na rozwój i dobre samopoczucie człowieka; w jaki sposób należy prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej oraz dlaczego aktywność fizyczna leży u podstawy tzw. „piramidy żywieniowej”. Spotkanie urozmaicone było oglądaniem tematycznych plansz, krótkiego filmiku animowanego „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” oraz samodzielnym rozwiązywaniem przez dzieci zadania w karcie pracy. Dzieci były bardzo zaciekawione tematem, zadawały wiele pytań, a niektóre wyraziły nawet chęć zostania w przyszłości pielęgniarkami lub pielęgniarzami. Dziękujemy Siostrze za przygotowanie i przeprowadzenie spotkania i zapraszamy na kolejne.

©2018 Przedszkole42. Wszelkie prawa zastrzeżone.