Dzień Mamy i Taty

30 maja 2022, Autor: admin

Z ogromną przyjemnością (po dwóch latach pandemicznych obostrzeń) gościliśmy w Przedszkolu Rodziców z okazji Dnia Matki. Najmłodsze Przedszkolaki przedstawiły program artystyczny o majowej łące w pięknych, wiosennych strojach, zaśpiewały piosenki dla Mamy i Taty oraz zatańczyły taniec „Grozik”; 4 – latki przygotowały okolicznościowe wiersze i piosenki oraz zatańczyły tańce: „Kujawiaka” i „Polkę”, do której zatańczenia zaprosiły Rodziców na zakończenie występu;  5 – latki zaprezentowały artystyczny program słowno – muzyczny oraz zatańczyły w oryginalnych strojach z epoki tańce: „Poloneza” i” „Kujawiaka”; a 6 – latki zaprosiły Rodziców na przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek”, kompilację scenariuszy humorystycznej „Bajki – grajki” J. Brzechwy oraz baśni Braci Grimm o tym samym tytule. Dzieci z Ukrainy także przygotowały dla Rodziców wiersze oraz włączyły się w piosenki i tańce przygotowane w swoich grupach wiekowych. Po występach Dzieci wręczyły Rodzicom przygotowane upominki oraz zaprosiły do świętowania na „ciasteczko i herbatkę”. Cieszymy się z bezcennych chwil wspólnego czasu Dzieci i Rodziców, pełnego pozytywnych emocji i wzruszeń. Dziękujemy Dzieciom za trud przygotowania spotkań, a Rodzicom za obecność, tworzenie dobrej atmosfery i wzmacnianie więzi naszej społeczności. Ufamy, że przed nami jeszcze wiele takich pięknych, rodzinnych spotkań.